środa, 23 czerwca 2010

Festiwal Dobrego Smaku

7. edycja Festiwalu Dobrego Smaku

25-27.06.2010 Łódź

Festiwal w tym roku odbędzie się w ostatni weekend czerwca w Łodzi. Tegoroczna edycja rozwinęła swoją formułę. Potrwa aż trzy dni i odbywać się będzie w czterech strefach festiwalowych:

KAWIARNIE I RESTAURACJE FESTIWALOWE

25 - 27 czerwca 2010 r.

Festiwal Dobrego Smaku - rozpoczęcie części dla restauracji i kawiarni, w tym konkurs na najlepszą Restaurację Festiwalową

12.00 - rozpoczęcie konkursu na najlepszą restaurację Festiwalową. Do Festiwalu został zaproszone również kawiarnie i herbaciarnie, ale nie biorą one udziału w konkursie.

  • Degustacja festiwalowych potraw przez mieszkańców Łodzi oraz anonimowe jury, które ma za zadanie wybrać 3 najlepsze (I.II.III miejsce).

  • Restauracje i kawiarnie, biorące udział w Festiwalu, są oznakowane naklejkami, plakatami, balonami. Otrzymują również gadżety: menu, podkładki, piny.

  • Konkurs trwa do godz. 15 w niedzielę, wtedy anonimowe jury przestaje oceniać festiwalowe potrawy. Natomiast restauracje i kawiarnie przyjmują swoich gości do późnego wieczora.

  • 25 - 26 czerwca (piątek - sobota) 2010 r., przy ulicy Piotrkowskiej od godz. 12.00 rusza biuro Festiwalowe. Namiot Gazety Wyborczej, Partnera i patrona medialnego Festiwalu. W miejscu tym można poczytać Gazetę, zapoznać się z programem Festiwalu, otrzymać gadżety promocyjne. Namiot udekorowany balonami Festiwalu i Urzędu Miasta.

  • od godz. 12 rusza grupa Animatorów - przebrani za kucharzy animatorzy pojawią się na głównych ulicach Łodzi z mapami Festiwalu, rozdając je przechodniom.


KULINARNA GRA MIEJSKA

26 czerwca (sobota), start: 12:00, pasaż Schillera

Wspólnie z Łódzkim Stowarzyszeniem Inicjatyw Miejskich Topografie organizuje kulinarną grę miejską. Polegać będzie na odwiedzeniu wszystkich festiwalowych lokali, rozwiązaniu czekających tam zadań i zebraniu jak największej ilości punktów. Dla najlepszych czekają nagrody! Wspólna promocja Gry na portalu Topografie.pl i Festiwaludobregosmaku.eu. Do gry mogą zgłaszać się zespoły składające się z 2 osób. Chętni do zmierzenia się z kulinarnymi wyzwaniami mogą zgłaszać swój udział wypełniając formularz na na stronie www.topografie.pl/FDS

Nagrody w Kulinarnej Grze Miejskiej:

1. miejsce - dwa noclegi dla 2 osób w Hotelu Focus (do wyboru Bydgoszcz, Szczecin lub Łódź),
2. miejsce – kolacja dla 2 osób w restauracji Hotelu Focus w Łodzi, gadżety festiwalowe
3. miejsce - kolacja w restauracji Hotelu Focus w Łodzi


SZKOŁA DOBREGO SMAKU

26 i 27 czerwca 2010

Miejsce: andel's Hotel Łódź

SZCZEGOŁY TUTAJ

W Szkole „Dobrego Smaku” będą mogli wziąć udział wszyscy chętni łodzianie, rejestrując się pod adresem konkurs@festiwaldobregosmaku.eu. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń oraz wykupienie Karnetu Festiwalowego: 1 dzień - 150 zł, 2 dni - 250 zł.

PROGRAM:

I Dzień Szkoły Dobrego Smaku - 26 czerwca

10:00 Rozpoczęcie Szkoły Dobrego Smaku
10:30 – 12:00 pokaz: Kuchnia fusion - Mirosław Jabłoński, Szef Kuchni andel's Hotel Łódź
12:30 – 14:00 pokaz: Kuchnia francuska - Constant-Michel Labarre, mistrz kuchni francuskiej, Prezes Akademii Konkurs Bocuse d'Or Poland
14:00 – 15:30 pokaz: wina austriackie + prezentacja księgi The Austrian Wines- Jakub Majer, Sommelier
16:00 Rozdanie uczestnikom dyplomów i zakończenie I Dnia Szkoły Gotowania


II Dzień Szkoły Dobrego Smaku - 27 czerwca

10:00 Rozpoczęcie Szkoły Dobrego Smaku
10:30 – 12:00 pokaz: Kuchnia z mrożonych warzyw - przystawki - Marek Widomski, członek elitarnej Fundacji Klub Szefów Kuchni, założyciel Krakowskiej Kuźni Kulinarnej
12:30 – 14:00 pokaz: Kuchnia Constant-Michel Labarre, mistrz kuchni francuskiej, Prezes Akademii Konkurs Bocuse d'Or Poland
14:30 – 15:30 pokaz: Kuchnia międzynarodowa - Mirosław Jabłoński, Szef Kuchni andel's Hotel Łódź
16:00 rozdanie uczestnikom dyplomów i zakończenie II Dnia Szkoły Gotowania


GALA ROZDANIA NAGRÓD

27 czerwca 2010

O godz. 19.00 - uroczysta gala rozdania nagród w Hotelu Focus. W uroczystości udział biorą; władze Miasta, partnerzy, patroni medialni, właściciele lokali festiwalowych oraz zaproszeni goście.


Festiwal Dobrego Smaku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz