piątek, 25 stycznia 2013

Pomodoro (Łódź, ul. Rewolucji)

typ lokalu: pizzeria
lokalizacja: Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. 4

kuchnia: włoska!!!
poziom cen: średni

subiektywna ocena w skali 1-6: 6
www: ?

W sumie nawet nie chce mi się wiele pisać, bo jak ktoś robi TAKĄ pizzę, to absolutnie nieważne jest, jaki jest wystrój, obsługa, kolor serwetek czy okolica, wszystko można wybaczyć.

Nie żeby te pozostałe były jakoś nieważne, to zwykła mała pizzeria, wnętrze odnowione niewielkim kosztem, bez szczególnej myśli przewodniej, kącik dla dzieci. Prowadzi ją małżeństwo - Włoch i Polka. On gotuje, ona obsługuje klientów, czuje się domową atmosferę.

Ale pizza! Podobną można zjeść wyłącznie we Włoszech, a i to nie wszędzie. Świeże produkty sprowadzane z Italii (mozzarella!). Pikantna oliwa. Ciasto chrupiące i cieniutkie, rozpływające się w ustach. Poezja smaku.

Przy pierwszej wizycie miałam przyjemność skosztować pizzy z białym sosem, grzybami i olejem truflowym. Dziś sprawdzimy inne.

1 komentarz:

  1. Faktycznie, w Pomodoro pizza jest bardzo dobra, jednak całkowicie błędne jest założenie, że podobna można zjeść tylko we Włoszech. W Polsce jest kilka bardzo dobrych, prawdziwie włoskich pizzerii. W województwie Łódzkim jest np. Mamma Mia w Bełchatowie, włoska knajpka, gdzie osobiście jadłem najlepsza włoską pizzę. Polecam spróbować i odkrywać inne miejsca, gdzie pizzę robi się w prawdziwych, kamiennych piecach.

    OdpowiedzUsuń