środa, 6 lutego 2013

Zbożowa (Łódź, ul. Roosevelta 7)

typ lokalu: bistro
lokalizacja: Łódź, ul. Roosevelta 7

kuchnia: zdrowa
poziom cen: średni

subiektywna ocena w skali 1-6: 5
www: http://www.facebook.com/zbozowa


Mały, przytulny lokalik przy Roosevelta (niedaleko Piotrkowskiej), w środku jasne, żywe kolory i wrażenie świeżości. Karty brak (chyba?), na tablicy nad barem kredą wypisane są propozycje menu na dany dzień. Dziś: tarta razowa z kapustą kiszoną, grzybami i orzechami włoskimi,  naleśniki, zupa fasolowa, sałatka z cukinią i papryką. Fajne, zdrowe jedzenie, z ekologicznych produktów.

Do tego duży wybór świeżowyciskanych soków owocowych i warzywnych oraz oczywiście kawa (zbożowa!), a do kawy ciastka - też, o dziwo, zdrowe ;-)

Dziś wpadłam tam w przelocie i złapałam tartę na wynos, ale na pewno chętnie wrócę na drugie śniadanie lub podwieczorek.

Cenowo przyzwoicie, jak widać poniżej - tarta (cała, nie jeden kawałeczek) 14 zł, zupa 6 zł, sałatka 5 zł.

Zapowiada się ciekawie.
1 komentarz:

  1. Koszmarne miejsce. Tarty, może i całe, ale suche jak wiór, bez smaku i zwyczajnie niesmaczne, jakościowo fatalne. Kiedy poprosiłam o zapakowanie na wynos Pani z przekąsem odparła, że ok, ale następnym razem to mam własne opakowanie przynieść. Żenujące. Minimalizm w wystroju do przesady. Nie jestem weganką, ale byłam ciekawa nowego miejsca. Nie miałam pojęcia, że kuchnia wegańska ma z założenia być pozbawiona smaku i jakości. Zachwyty kompletnie nieuzasadnione.

    OdpowiedzUsuń