piątek, 23 kwietnia 2010

Sushi Zielony Chrzan (Port Łódź)

typ lokalu: sushi bar
lokalizacja: Łódź, ul. Pabianicka 245 (Port Łódź)
kuchnia: japońska, sushi
poziom cen: maki od 7 zł
subiektywna ocena w skali 1-6: 3-

Wnętrze w stylu prosektorium, czyli takie, jak lubię najbardziej. Sterylne białe lakierowane stoliki, kolorowe wygodne krzesła, pozytywna energia - szkoda, że to właściwie koniec pozytywów.

Weszliśmy do prawie pustego lokalu, zajęte były dwa stoliki. Kelnerka bardzo miła, uśmiechnięta, podała karty, po chwili wróciła po zamówienie, plus - można wymienić elementy zestawów na inne, choć z komentarzem, że "normalnie tego nie robią".

A dalej już równia pochyła.

Zamówiliśmy po jednej rolce maków na początek. I czekaliśmy na nie DWADZIEŚCIA PIĘĆ MINUT. W pustym lokalu, przypominam, i obserwując DWÓCH kucharzy pracujących przy barze. A może to byli statyści?

Przy czym przez te prawie pół godziny siedzieliśmy przy pustym stoliku, żadnej sałatki w ramach umilenia oczekiwania, nie podano też ręczników do umycia rąk. Po dwudziestu pięciu minutach podano JEDNO (!) z naszych zamówień, pięć minut później drugie. Zastanawiam się, czy może nie mają tam jeszcze skompletowanej zastawy, bo dostaliśmy tylko sushi na deseczkach i małe miseczki do sosu sojowego - deseczki ustawione były na środku stołu, więc chyba przydałyby się jeszcze talerzyki?

No i najgorsze ze wszystkiego - samo sushi było kompletnie nijakie. Ryby mało i kiepskiej jakości, bez smaku. Japoński fast-food i to nie w dobrym znaczeniu tego słowa. Szkoda, zważywszy na fakt, że w Łodzi wciąż nie ma dobrego sushi.2 komentarze:

 1. Nie widziałam jeszcze takiego sushi w Polsce. Co do wnętrza, to bardzo jest wydodnie i czysto. Wszystko wygląda na przemyślane. Dekoracja stołów, karta menu, ubrania personelu. Robi to niezłe wrażenie.
  Jedzienie przede wszystkim piękne. Zamówiłam zestaw dla 1 osoby na wynos i czekałam ok 7 min. W sam raz na wypicie pysznego espresso. Jedzenie smaczne. To co zamówiłam było raczej standarwowym sushi (maki i nigiri z tuńcczykiem i łososiem), ale w karcie jest bardzo dużo innych rzeczy. Będzie w czym wybierać następnym razem.
  Polecam. Justa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Noe sushi w Łodzi. Trzeba wypróbować ;)

  http://mikosushi.com/

  OdpowiedzUsuń